Učenica generacije OŠ „Nikola Tesla“ u Vinči – Magdalena Kaličanin

Magdalena Kaličanin proglašena je za učenicu generacije Osnovna školr „Nikola Tesla“ u Vinči. Tokom osmogodišnjeg školovanja ostvarila je izuzetne rezultate i dostojno predstavljala svoju školu na brojnim takmičenjima.
Učestvovala je na čak 20 takmičenja i 8 državnih prvenstava, na kojima je osvajala nagrade i sticala značajna priznanja. Poseban uspeh ostvarila je u atletici – 2025. godine proglašena je za najbolju atletičarku u Srbiji u svojoj kategoriji, čime je potvrdila talenat, disciplinu i posvećenost sportu.
Kao najbolja među najboljima, Magdalena je od škole nagrađena biciklom, kao simbolom priznanja za njen trud i postignute rezultate.

Njeno ime obeležilo je ovu generaciju i ona predstavlja krunu jednog važnog školskog putovanja.
Na svečanoj dodeli priznanja obratila se nastavnicima, drugarima i roditeljima, zahvalivši im na podršci, znanju i svemu što je stekla tokom školovanja, ističući da će iz osnovne škole poneti najlepše uspomene i vredne životne lekcije.
